Wykład na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie

01.03.2022 - 12:20, aktualizacja 01.03.2022 - 12:20
Redakcja: wc-a
Tagi: fake news, Ukraina, wojna

2 marca 2022 roku o godz. 11.30 na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się wykład dr hab. Mirona Lakomy, prof. UŚ poświęcony aktualnej sytuacji w Ukrainie.

Natłok informacji sprawia, że trudno filtrować wszystkie treści. Dezinformacja jest wszechobecna, a liczba ciągle pojawiających się komunikatów nie ułatwia demaskowania fake newsów.

Prof. Miron Lakomy w trakcie wywiadu uporządkuje wiedzę na temat obecnej sytuacji w Ukrainie. Słuchacze dowiedzą się jak doszło do konfliktu, jakie mogą być jego dalsze konsekwencje, a także co to może oznaczać dla Ukrainy, Polski i reszty świata.

Wykład odbędzie się w auli Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych (ul. Bankowa 11). Spotkanie ma charakter otwarty, a uczestnicy otrzymają możliwość wzięcia udziału w dyskusji.