Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

[ONLINE] Wykład prof. Bertrama Gawronskiego z University of Texas w Austin

01.06.2021 - 09:45, aktualizacja 01.06.2021 - 13:42
Redakcja: AJS
Tagi: Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki, Metropolitan Science and Assistance Support Fund

Uniwersytet Śląski w Katowicach gościć będzie prof. Bertrama Gawronskiego z University of Texas w Austin (USA), który wygłosi wykład pt. „Podejmowanie decyzji moralnych” z zakresu psychologii i statystyki.

Amerykański naukowiec należy do czołówki najbardziej uznanych psychologów na świecie. Jest autorem ponad 150 książek i artykułów. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany, a jego artykuły należą do grupy 1 proc. najczęściej cytowanych prac z psychologii.

W pracy naukowej prof. Bertram Gawronski bada m.in. to jak ludzie podejmują decyzje moralne. Jest współautorem tzw. modelu CNI, w ramach którego bada się, na ile ludzie są wrażliwi na normy moralne, na konsekwencje działań lub też czy mają tendencję do niepodejmowania decyzji moralnych. Dzięki opracowaniu nowego narzędzia w roku 2020 oraz wykorzystaniu najnowszych analiz statystycznych, możemy na nowo przyjrzeć się klasycznym wynikom z psychologii i sprawdzić czy dotychczasowe psychologiczne ustalenia możemy dziś potwierdzić, czy jednak musimy je obalić. Okazuje się na przykład, iż psychopaci funkcjonują w zakresie zachowań moralnych odmiennie niż dotychczas twierdzono w psychologii. Jak? Dowiecie się podczas wykładu. Tych informacji nie znajdziecie w żadnej książce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 8 czerwca 2021 r. (wtorek) o godz. 15.00 na spotkanie online, które odbędzie się na platformie Zoom i będzie tłumaczone na język polski w razie potrzeby słuchaczy. Link do wykładu: https://zoom.us/.

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Projekt „Podejmowanie decyzji moralnych (Moral decision making)” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019–2022. Kwota dofinansowania wyniosła 70 587 zł.

return to top