Wykład prof. Jacka Jani „Reakcja lodowców Arktyki na współczesne ocieplenie klimatu. Czy ich los powinien nas interesować?”

28.03.2024 - 12:26, aktualizacja 28.03.2024 - 12:26
Redakcja: wc-a
Tagi: zmiany klimatu

15 kwietnia 2024 roku o godz. 18.00 w sali posiedzeń Rady Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 14, sala 227 na II piętrze) odbędzie się wykład prof. dr. hab. Jacka Jani pn. „Reakcja lodowców Arktyki na współczesne ocieplenie klimatu. Czy ich los powinien nas interesować?”.

Prof. dr hab. Jacek Jania jest przewodniczącym Centrum Studiów Polarnych UŚ, związany z Wydziałem Nauk Przyrodniczych UŚ. Podczas wykładu badacz poruszy temat zmian klimatycznych naszej planety. Spotkanie będzie też podsumowaniem prawie 30-letnich obserwacji i prac naukowych grupy naukowców i studentów działających w centrum.

Wykład odbywa się w ramach „Cyklu Międzywydziałowych Wykładów otwartych z zakresu Nauk Przyrodniczych”, prowadzonych przez najwybitniejszych naukowców z uczelni i instytutów naukowych na Śląsku, których wyniki badań mają wpływ na inne dziedziny nauki oraz znaczny oddźwięk ogólnoludzki. Spotkania organizowane są przez Komisję Nauk Przyrodniczych Stacji Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) w Katowicach.

Wstęp wolny.