Wykład „Sny i podróże. O prozie Olgi Tokarczuk”

08.01.2020 - 12:33, aktualizacja 08.01.2020 - 12:33
Redakcja: AK, Sekcja Prasowa UŚ
Tagi: literatura, Tokarczuk, wykład

16 stycznia 2020 roku o godz. 11.30 w auli im. Zbigniewa Jerzego Nowaka na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się wykład prof. dr hab. Anny Węgrzyniak pt. „Sny i podróże. O prozie Olgi Tokarczuk”.

Anna Węgrzyniak jest profesorem w Katedrze Literatury i Kultury Polskiej na Wydziale Humanistyczno-Społecznym Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Interesuje się polską literaturą XX i XXI wieku, a przede wszystkim sztuką interpretacji. Autorka monografii naukowych, m.in. „Egzystencjalne i metafizyczne. Od Leśmiana do Maja” (1999); „Czytam, więc jestem. Studia, interpretacje, glosy” (2004), „Ja głosów świata imitator. Studia o poezji Juliana Tuwima” (2006), „W świecie, który wciąż się rozpada. Lektury prozy XX i XXI wieku” (2019).

Organizatorem wydarzenia jest Komisja Historycznoliteracka Polskiej Akademii Nauk, oddział w Katowicach.

Plakat wydarzenia