Wystawa dot. dziedzictwa kulturowego Palestyny

05.06.2023 - 10:27, aktualizacja 05.06.2023 - 10:38
Redakcja: OO

Muzułmańska Fundacja Pomocy oraz Stowarzyszenie Społeczności Palestyńskiej w Polsce zapraszają na wystawę fotograficzną, która powstała w celu szerzenia wiedzy o dziedzictwie kulturowym narodu palestyńskiego.

Zaprezentowane zdjęcia przedstawiają najważniejsze zabytki i atrakcje wybranych ośrodków turystycznych. Dzięki prezentowanym fotografiom możemy zobaczyć miejsca będące kolebką rozwoju tożsamości kulturowej Palestyńczyków.

Część prac to portrety, na których zobaczymy ludzi zamieszkujących ten region świata, poznamy elementy ich codziennego życia i zanurzymy się w ich folklorze, przejawiającym się barwnymi strojami, ciekawą oprawą muzyczną i wspaniałym tańcem. Równocześnie będziemy mogli przyjrzeć się ich obrzędom religijnym oraz tradycjom.

Dodatkową atrakcją wystawy jest rękodzieło wykonane przez rzemieślników z Betlejem i z Jerozolimy.

Ekspozycję można oglądać w holu głównym Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu do 21 czerwca 2023 roku.

Koordynatorką wystawy jest dr Aniela Kucharska.