XII Międzynarodowa Konferencja Magistrantów

08.03.2024 - 09:15, aktualizacja 13.03.2024 - 15:23
Redakcja: K.S

14 maja 2024 roku odbędzie się XII Międzynarodowa Konferencja Magistrantów w formie online.

Celem spotkania jest umożliwienie magistrantom, wyróżniającym się studentom ostatniego roku studiów licencjackich oraz doktorantom zaprezentowania fragmentów własnych prac dyplomowych lub zagadnień z nimi związanych. Udział w konferencji jest również dedykowany obcokrajowcom.

Nurtem przewodnim najbliższego spotkania będzie „Granica – cywilizacja, kultura, język”. Dyskusja zostanie poświęcona zagadnieniom związanym z uwarunkowaniami, czynnikami sprawczymi i wyznacznikami granicy.

Aby wziąć udział, należy zgłosić chęć uczestnictwa do 28 kwietnia 2024 roku poprzez wypełnienie i wysłanie karty zgłoszeniowej na adres e-mail: szkola@us.edu.pl.

Konferencja organizowana jest przez platformę edukacyjną Polska Półka Filmowa oraz jednostki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

• Szkołę Języka i Kultury Polskiej,
  • Wydział Humanistyczny,
  • Centrum Języka i Kultury Chińskiej,
  • Koło Naukowe „Wieża Babel”.

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

grafika wydarzenia