XII Noc Biologów

02.01.2023 - 12:13, aktualizacja 05.01.2023 - 12:12
Redakcja: OO

W piątek 13 stycznia 2023 roku w Instytucie Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się XII edycja wydarzenia popularnonaukowego „Noc Biologów”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość”.

W ramach wydarzenia, które rozpocznie się wykładem inauguracyjnym pt. „Biologiczne oczyszczanie ścieków” o godz. 15.00 w auli w budynku przy ul. Bankowej 9, będzie można wziąć udział w serii spotkań z naukowcami Instytutu, realizowanych w konwencji popularnonaukowych wykładów, warsztatów i dyskusji.

Wykłady odbywać się będą w godz. 16.00–17.20 w obu budynkach Instytutu przy ul. Bankowej 9 i Jagiellońskiej 28. Od godz. 17.00 zapraszamy na warsztaty, wystawę, pokazy i prezentacje, które będą trwały aż do godz. 21.15. Jednocześnie będą prowadzone dla dzieci i młodzieży gry, quizy i konkursy z licznymi atrakcyjnymi nagrodami. Na wiele z aktywności nie trzeba się wcześniej rejestrować.

Szczegółowy program dostępny jest pod adresem: www.nocbiologow.pl. Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia na portalu Facebook, jak również na stronach Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ oraz Instytutu Biologii Biotechnologii i Ochrony Środowiska UŚ.

plakat promujący XII Noc Biologów

• Prezydent miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński
  • Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek
  • Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ prof. dr hab. Leszek Marynowski