XIII Noc Biologów: „Tajemnice życia – od komórki do biosfery”

08.01.2024 - 14:55, aktualizacja 11.01.2024 - 10:47
Redakcja: OO

XIII Noc Biologów odbędzie się 26 stycznia 2024 roku pod hasłem przewodnim „Tajemnice życia – od komórki do biosfery”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.30 w auli Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 9.

W programie wydarzenia zaplanowano liczne spotkania z naszymi naukowcami, podczas których będzie można przeprowadzić eksperymenty odkrywające tajemnice życia na różnym poziomie, dowiedzieć się, czy możliwe jest życie bez organizmów genetycznie modyfikowanych, poznać od kuchni metodę edycji genomu, zrobić las w probówce, zobaczyć, jak z komórki powstaje biosfera, a także poznać tajemnice zmysłów owadów oraz spotkać się ze zwierzętami egzotycznymi.

Szczegółowe informacje na bieżąco publikowane są na wydarzeniu na Facebooku.