XLIII Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach

18.09.2023 - 10:57, aktualizacja 27.09.2023 - 12:09
Redakcja: OO

W niedzielę 8 października 2023 roku o godz. 18.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się XLIII Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego.

Program uroczystości

• 17.45 – wymarsz orszaku akademickiego w togach i pocztów sztandarowych z gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • 18.00 – msza św. Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Mszy św. przewodniczyć będzie arcybiskup senior Wiktor Skworc. Homilię wygłosi biskup gliwicki Sławomir Oder. Po zakończonej liturgii nastąpi wręczenie nagrody „Lux ex Silesia” ks. prof. Jerzemu Szymikowi – teologowi i poecie, związanemu w ostatnich latach ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego. Na zakończenie uroczystości przewidziano wspólny poczęstunek oraz spotkanie z poezją i muzyką w siedzibie Panteonu Górnośląskiego (wejście od ul. Wita Stwosza).

Udział w wydarzeniu należy potwiedzić: drogą mailową (krzysztof.nowrot@katowicka.pl lub dacentrum@katowicka.pl) albo telefoniczną (519 19 7217) do 2 października.