XXI Węgiel Film Festival

10.04.2024 - 11:45, aktualizacja 18.04.2024 - 13:10
Redakcja: K.S

plakat wydarzenia

Od 24 do 27 kwietnia 2024 roku w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie się odbywał XXI Węgiel Film Festival.

Jest to festiwal filmowy, na którym prezentowane są etiudy zrealizowane przez studentów szkół filmowych z całego świata.

W programie uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatah, sesjach pitchingowych i masterclassach, a przede wszystkim zobaczyć filmy zgłoszone do konkursu. Wśród zakwalifikowanych krótkometrażówek znalazły się trzy filmy należące do studentów Szkoły Filmowej UŚ: Mateusza Rybińskiego, Daniela Le Hai oraz Patryka Kaflowskiego.

Podczas tegorocznego festiwalu równocześnie będą się odbywały Dni Otwarte Szkoły Filmowej.

Pełny harmonogram WFF znajduje się na głównej stronie wydarzenia.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.