XXII uroczysty koncert akademicki z okazji jubileuszu Uniwersytetu Śląskiego

18.05.2018 - 09:03, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

W sobotę 9 czerwca 2018 roku w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbył się XXII uroczysty koncert akademicki wieńczący obchody jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego. Do udziału w wydarzeniu członków społeczności akademickiej i przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego zapraszali prezydent Katowic dr Marcin Krupa i JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Program koncertu:

• Wojciech Kilar ‒ Polonez z muzyki do filmu Pan Tadeusz
  • Bolesław Szabelski ‒ Toccata z Suity op. 10
  • Henryk Mikołaj Górecki ‒ Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40
  • Henryk Mikołaj Górecki ‒ Trzy tańce na orkiestrę op. 34
  • Wojciech Kilar ‒ Exodus na chór mieszany i orkiestrę

Wykonawcy:

• Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
  • Anna Górecka – fortepian
  • Alexander Humala – dyrygent
  • Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”
  • Izabella Zielecka-Panek – przygotowanie chóru

Afisz - koncert akademicki z okazji 50-lecia jubileuszu Uniwersytetu Śląskiego

Obchody jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego patronatem honorowym objęli: minister nauki i szkolnictwa wyższego dr Jarosław Gowin, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, a także włodarze czterech miast, w których mieszczą się wydziały i jednostki dydaktyczne Uniwersytetu Śląskiego – prezydent Katowic dr Marcin Krupa, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz burmistrz Cieszyna Ryszard Macura.

Sponsorem Strategicznym jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest ING Bank Śląski. Sponsorami Platynowymi – Bank Pekao SA oraz TAURON Polska Energia S.A., Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Sponsorami Złotymi jubileuszu są:, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA oraz PZU Życie SA. Sponsorami Srebrnymi: Mostostal Warszawa SA, WĘGLOKOKS S.A. oraz Firma Poligraficzno-Introligatorska UDZIAŁOWIEC, JAS-FBG S.A., ERA Sp. z o.o., Hotel****Pałac Czarny Las, Omega System oraz PSS „Społem” w Katowicach. Sponsorem Brązowym jest Zakład Systemów Komputerowych ZSK Sp. z o. o., a Partnerem Biznesowym – SPIN-US Sp. z o.o. Partnerami instytucjonalnymi są: Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Muzeum Historii Katowic oraz Muzeum Powstań Śląskich.  Funkcję patronów medialnych pełnią: „Dziennik Zachodni”, Radio Katowice, TVP Katowice oraz serwis „Naszemiasto.pl” i regionalny portal gospodarczy „Strefa Biznesu”.