PlanszoFest

02.10.2024 - 11:06, aktualizacja 02.10.2024 - 11:16
Redakcja: PK

Z okazji Dnia Gier Planszowych, 10 października, zapraszamy na PlanszoFest w Katowicach, organizowany przez Uniwersytet Śląski! Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne. Rozpoczynamy o godzinie 10:00 w budynku spinPLACE przy ul. Bankowej 5.

Tego dnia będziecie mogli wspólnie zagrać w wiele fascynujących tytułów, a co najważniejsze, zawsze znajdą się osoby, które chętnie pomogą Wam przebrnąć przez nawet najbardziej skomplikowane zasady.

Co Was czeka?

• Dziesiątki gier planszowych do wyboru! W naszych zbiorach każdy znajdzie coś dla siebie – od epickich strategii po szybkie partie. Zagracie w takie hity, jak:
    • This War of Mine
    • Everdell
    • Rising Sun
    • Brass
    • Blood Rage
    • Odmęty Grozy
    • Neukojima
    • Kolejka
    • Pan tu nie stał
    • Dixit
    • Cywilizacja: Nowy Początek
    • Wsiąść do Pociągu
    • Patchwork
    • Terraformacja Marsa
    • Szachy
    • …i wiele, wiele więcej!
  • Wolontariusze przy pokazowych stołach – wyjaśnią zasady gry, więc nie musicie się martwić, jeśli nie znacie danego tytułu. Wprowadzimy Was w temat!
  • Otwarta sesja RPG – jeśli jesteście ciekawi, na czym polegają gry fabularne, zapraszamy do naszego specjalnego pokoju RPG, gdzie dowiecie się, jak wygląda taka przygoda!