Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

GEPARD | Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

10.02.2023 - 08:00 aktualizacja 10.02.2023 - 12:37
Redakcja: AJS

11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Z tej okazji zespół projektu GEPARD zaprasza do wzięcia udziału w przedsięwzięciu, jakim jest zebranie różnorodnych doświadczeń Kobiet Akademiczek na ich drogach naukowych karier. Zachęcamy do podzielenia się swoją opowieścią (HerStorią) o tym, jaką drogę przeszłyście, by odkryć siebie, zaistnieć, przetrwać i zwyciężać w świecie akademickim. Wypowiedzi przyjmujemy do dnia 8 marca 2023 r. za pośrednictwem formularza.

Przesłane relacje zostaną wkomponowane w kronikę HerStorii, którą udostępnimy na stronie internetowej projektu GEPARD. Autorki najciekawszych opowieści otrzymają również zaproszenie do udziału w konferencji podsumowującej projekt, która odbędzie się w 2024 r.

Wszystkim Kobietom i Dziewczętom Nauki składamy życzenia jak najlepszych doświadczeń w realizacji swojej akademickiej drogi oraz autentycznego doceniania Waszego wkładu w rozwój nauki, sztuki, dydaktyki oraz pozostałych inicjatyw, które podejmujecie. Życzymy Wam wolności, odwagi i wytrwałości w realizacji siebie na każdej płaszczyźnie życia. Spełniajcie marzenia i realizujcie nawet najbardziej szalone pomysły.

Zachęcamy do obserwowania naszego projektu w mediach społecznościowych na profilu facebookowym oraz twitterze.

Kolaż zdjęć przedstawiający kobiety w różnych rolach zawodowych. Napis: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET I DZIEWCZĄT W NAUCE. „Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent". Maria Skłodowska-Curie
Grafika promująca Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Foto: pexels.com

 

return to top