GEPARD | W kształceniu dotyczącym wyrównywania szans kobiet i mężczyzn oraz promowania różnorodności niezbędna jest perspektywa danej dyscypliny naukowej

11.02.2022 - 07:34 aktualizacja 31.03.2022 - 13:39
Redakcja: AJS
Tagi: GEPARD

European University Cyprus przewodniczy w ramach projektu GEPARD pracom międzynarodowego zespołu przygotowującego materiały wspierające kształcenie na temat wyrównywania szans kobiet i mężczyzn oraz promowania różnorodności w zróżnicowanym i wielodyscyplinowym środowisku akademickim.

Celem przedsięwzięcia jest opracowanie i upowszechnienie zestawu innowacyjnych materiałów dydaktycznych na temat równości płci i dyskryminacji ze względu na płeć. Kluczowym aspektem działania jest dążenie do dostosowania przekazu na temat równości do przedstawicieli określonych dyscyplin naukowych.

Materiały zostaną przygotowane z myślą o  wykładowcach akademickich reprezentujących różne dyscypliny naukowe, którzy będą mogli wykorzystać udostępnione narzędzia w procesie dydaktycznym. Pośrednimi odbiorcami rezultatu będą studenci, inspirowani w trakcie zajęć do dalszego myślenia równościowego, dzięki kreatywnemu i adekwatnemu wykorzystaniu przygotowanych materiałów w procesie dydaktycznym.

Rezultaty prac zespołu zostaną udostępnione na stronie internetowej projektu w lutym 2024 r. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w prace zespołu zaangażowana będzie dr Katarzyna Sujkowska-Sobisz, prof. UŚ.

Sala wykładowa z prelegentem i słuchaczami Sala wykładowa z prelegentem i słuchaczami

mat. pixabay.com