Grotwórstwo, Groznawstwo i Kreatywność – CBG na CEGEF 2024

29.05.2024 - 13:16 aktualizacja 14.06.2024 - 15:49
Redakcja: wc-a

Od 6 do 7 czerwca 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywa się Central Europe Gamedev & E-Careers Festival (CEGEF), w którym wezmą udział również członkowie Centrum Badań Groznawczych UŚ.

Festiwal ma być okazją do połączenia elementów edukacji oraz rozrywki z rozwojem gospodarczym, biznesem i sektorem kreatywnym – gaming, gamedev i esport.

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko edukacyjno-badawcze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Centrum Badań Groznawczych UŚ, gdzie przedstawione zostaną oferty dla potencjalnych studentów i studentek, którzy zechcieliby studiować w UŚ i interesują się grami. Stoisko będzie dostępne przez cały czas trwania CEGEF.

Wszystkim zainteresowanym przybliżymy, w jaki sposób nauki humanistyczne i sztuka współpracują z naukami ścisłymi w obszarze groznawstwa i grotwórstwa. Przedstawimy unikatowe programy studiów realizowanych w uczelni, które łączą teorię z praktycznym zastosowaniem w branżach kreatywnych, takich jak gamedev. Przy okazji opowiemy więcej o działalności samego Centrum. Podczas spotkań z naszymi ekspertami będzie można porozmawiać o grach jako obszarze badawczym, a także zobaczyć projekty growe i artystyczne, które powstają w uniwersytecie we współpracy z biznesem.

W ostatni dzień festiwalu, czyli 7 czerwca o godz. 16.00 będzie można wziąć udział w panelu dyskusyjnym „Gry w kulturze, edukacji i biznesie”. Jednym z rozmówców będzie dyrektor CBG – dr hab. Michał Kłosiński, prof. UŚ.

Więcej szczegółów oraz pełen program CEGEF znajduje się na stronie wydarzenia.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Plakat promujący wydarzenie. Szczegóły w treści

Logo Uniwersytety Śląskiego

Logo Centrum Badań Groznawczych