III miejsce zespołu z UŚ podczas Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym

15.04.2024 - 11:31 aktualizacja 16.04.2024 - 09:32
Redakcja: OO

Reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w składzie: Sandra Seweryn, Maja Karwowska, Agata Maćkowska, Polina Holovko i Martyna Szerszeń uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w aerobiku sportowym, podczas których rywalizowała z drużynami z 15 uczelni z całej Polski. Zawody organizowane przez Politechnikę Łódzką odbywały się od 11 do 13 kwietnia 2024 roku w Łodzi.

Zawodniczki z UŚ uplasowały się na III miejscu w klasyfikacji generalnej, dzięki uzyskaniu dobrych wyników w kategoriach solo women i zespół. Debiutantka Polina Holovko zajęła XIV miejsce, Maja Karwowska IX miejsce, natomiast Sandra Seweryn utrzymała swoją pozycję i została wicemistrzynią Polski w sezonie 2023/2024. W kategorii zespołów wystąpiło trio w składzie Polina Holovko, Martyna Szerszeń i Agata Maćkowska. Zawodniczki zajęły II miejsce.

Trenerką sekcji jest Katarzyna Ostrowska z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

Zawodniczki z UŚ podczas Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym

fot. archiwum prywatne Katarzyny Ostrowskiej