Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

 • Polski
 • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Komunikat rektora dotyczący szczepień

27.02.2021 - 08:17 aktualizacja 19.04.2022 - 10:23
Redakcja: AJS
Tagi: komunikaty

Szanowni Państwo,

uwzględniając rekomendacje Rady Medycznej przy Premierze, Ministerstwo Nauki i Edukacji poinformowało dzisiaj o dopuszczeniu szczepionki firmy AstraZeneca dla nauczycieli akademickich do 69. roku życia. W związku z tym ponownie uruchamiamy system rejestracji na szczepienia dla pracowników Uniwersytetu Śląskiego. Prosimy o uważne zapoznanie się z treścią komunikatu oraz wzajemne informowanie się o możliwości rejestracji. Dotyczy to również tych z Państwa, którzy będąc uprawnieni do uzyskania szczepienia zgodnie z podanymi wcześniej kryteriami z jakichkolwiek powodów nie wzięli udziału w pierwszej turze szczepień.

1. INFORMACJE DLA OSÓB, KTÓRE NIE ZOSTAŁY ZAREJESTROWANE NA SZCZEPIENIE W I TURZE

Do rejestracji w II turze szczepień uprawnieni są:

 • nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia w wieku od 65 do 69 lat;
 • osoby, które nawiązały stosunek pracy z Uniwersytetem Śląskim po 18.02.21 r. w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych;
 • osoby, których zgłoszenia nie zostały pozytywnie zweryfikowane przed dniem 18.02.21, ze względu na brak informacji w systemie POLon.

UWAGA: osoby te powinny ponownie wypełnić zgłoszenie.

Nadal podejmujemy starania o rozszerzenie grupy osób uprawnionych do szczepienia o pracowników laboratoryjnych, technicznych i administracyjnych. Do tej chwili osoby te nie są objęte możliwością rejestracji.

Rejestracja:

 • Rejestracja została już uruchomiona.
 • Formularz dostępny jest pod adresem: https://formularze.us.edu.pl/szczepienia_covid. Do MEiN zostaną przekazane wyłącznie dane tych pracowników, którzy wypełnią terminowo zgłoszenie i wyrażą tam zgodę na szczepienie.
 • Wypełnienie formularza będzie możliwe do środy, 3 marca 2021 r., do g. 12.00.
 • Autoryzacja podczas logowania w systemie odbywa się za pomocą tych samych danych, które są wykorzystywane do logowania w systemie USOS. Po wypełnieniu formularza elektronicznego pracownik otrzyma potwierdzenie mailowe dokonanej rejestracji.
 • W przypadku wystąpienia trudności technicznych, bądź konieczności uzyskania pomocy, uruchomiono adres e-mail: szczepienie_covid@us.edu.pl, obsługiwany zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
 • Dane osób zgłoszonych będą przekazywane do MEiN 2 i 3 marca 2021 r. Po tym terminie prawdopodobnie nie będzie już możliwości wypełnienia zgłoszenia za pośrednictwem Uczelni.
 • W uczelnianym systemie rejestracji, oprócz przekazania danych oraz wyrażenia zgody na szczepienie, zostaną Państwo również poproszeni o wskazanie preferowanego miasta, w którym miałoby odbyć się Państwa szczepienie. Możliwe będzie wskazanie jednego z 3 miast (Katowice, Ustroń, Sosnowiec). Nie gwarantuje to odbycia szczepienia w wybranym mieście, gdyż w przepadku przeciążenia jednego szpitala, NFZ może podjąć decyzje o skierowaniu poszczególnych pacjentów lub ich grup do innych punktów szczepień.

2. INFORMACJE DLA OSÓB, KTÓRE DOKONAŁY REJESTRACJI NA SZCZEPIENIE W I TURZE

Terminy i proces szczepienia:

 • Zgodnie z planami ministerialnymi szczepienie nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia dydaktyczne powinno zakończyć się do 7 marca 2021 r.
 • Informacje o terminie, w którym powinniśmy zgłosić się do punktu szczepień, mogą nam zostać przekazane na 3 sposoby:
  1. za pośrednictwem wiadomości SMS;
  2. telefonicznie;
  3. mailowo.

Prosimy w związku z tym o uważne i systematyczne sprawdzanie tych kanałów komunikacji w najbliższym tygodniu. Informacje przekazywane są najczęściej na dzień lub dwa przed wyznaczonym terminem. Niektóre punkty szczepień wymagają potwierdzenia terminu.

 • W przypadku nieotrzymania do 5 marca 2021 r. informacji o terminie szczepienia, proszę  o skontaktowanie się z koordynatorem szczepień w Uniwersytecie Śląskim za pośrednictwem e-mail: szczepienie_koordynator@us.edu.pl.

Punkty szczepień:

 • Punkty szczepień przewidziane dla pracowników UŚ wybierane są, ze względu na wysoką wydajność podawania szczepionki. W przypadku zatorów, staramy się o przeniesienie szczepień naszych pracowników do innego punktu.
 • Osoby, które wybrały jako preferowane miasto szczepień Chorzów, z racji bardzo odległych terminów możliwego szczepienia wynikających z przeciążenia tamtejszego szpitala, zostaną przekierowane do Katowic.
 • Osoby, które wybrały jako preferowane miasto szczepień Cieszyn zostały już przekierowane do punktu szczepień w Ustroniu.

Chciałbym Państwa prosić o uważne obserwowanie wątku szczepień w naszej komunikacji wewnętrznej, o regularne sprawdzanie poczty służbowej oraz komunikatów na stronie: www.us.edu.pl/pracownik. Proszę też o dzielenie się tymi informacjami ze znanymi sobie koleżankami i kolegami z naszej uczelni. Cieszę się bardzo, że kolejna grupa spośród naszej wspólnoty będzie mogła przyjąć szczepionkę. Mam nadzieję, że w niedalekim czasie szczepienia obejmą wszystkich pracowników, studentów i  doktorantów.

 

Prof. dr hab. Ryszard Koziołek
Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Osoba podpisująca dokument, zbliżenie na dłonie

Fot. unsplash.com

return to top