Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

 • Polski
 • English

Komunikat w sprawie szczepień w zakładach pracy (uczelni)

05.05.2021 - 14:07 aktualizacja 10.05.2021 - 15:53
Redakcja: AJS
Tagi: komunikaty

Rejestracja na szczepienie COVID-19 poprzez uczelnię dla pracowników, studentów i doktorantów UŚ

Od dzisiaj możliwe jest zarejestrowanie się na szczepienie organizowane przez pracodawcę zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia w sprawie organizacji i realizacji szczepień w zakładach pracy.

Nie mamy informacji o tym jaką szczepionką oraz w jakim terminie będą odbywały się szczepienia organizowane w ramach programu dla pracodawców. Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy zależy od dostępności szczepionek i przewidywana jest na przełom maja i czerwca.

Osoby, które posiadają już termin szczepienia zgodnie z ogólnym systemem rejestracji poprzez NFZ mogą równolegle zgłosić się do szczepienia poprzez Uczelnię i skorzystać z tego terminu, który okaże się korzystniejszy.

 

INSTRUKCJA REJESTRACJI NA SZCZEPIENIE POPRZEZ UCZELNIĘ CZŁONKA WSPÓLNOTY AKADEMICKIEJ:

 • Formularz rejestracyjny umożliwiający zapisanie się na szczepienie poprzez Uczelnię będzie aktywny do poniedziałku 10.05.2021 do g. 23:59, po tym terminie niemożliwe będzie dokonanie dodatkowej rejestracji.
 • Członkowie społeczności akademickiej – pracownicy, studenci, doktoranci oraz osoby współpracujące – dokonują rejestracji poprzez stronę: https://formularze.us.edu.pl/szczepienia_covid, wybierając opcję Rejestracja na szczepienie COVID-19.
 • Logowanie odbywa się w taki sam sposób jak do systemu USOSWeb.
 • W celu rejestracji należy podać adres email, imię, nazwisko, numer PESEL lub numer paszportu oraz numer telefonu (na podstawie klauzuli RODO zawartej w formularzu).
 • W formularzu należy wskazać preferowane miejsce szczepienia. Dostępne są 4 punkty w Katowicach, 1 punkt w Chorzowie, 2 punkty w Sosnowcu oraz 2 punkty w Cieszynie. Ostateczne miejsce szczepienia jest zależne od liczby chętnych w danym punkcie, terminów i efektywności punktów szczepień.
 • W przypadku wystąpienia trudności technicznych bądź konieczności uzyskania pomocy uruchomiono adres e-mail: szczepienie_covid@us.edu.pl, obsługiwany zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
 • Dalsze informacje będą przekazywane w trybie bieżącym drogą e-mail bądź bezpośrednio poprzez punkt szczepień po uruchomieniu programu szczepienia poprzez Uczelnię, co uzależnione jest od dostępności szczepionek.

Rejestracja na szczepienie COVID-19 poprzez uczelnię dla członków rodzin pracowników, studentów i doktorantów UŚ

Zgodne z komunikatem Ministerstwa Zdrowia w sprawie organizacji i realizacji szczepień w zakładach pracy poprzez pracodawcę (Uczelnię) możliwe jest rejestrowanie na szczepienie również członków rodzin pracowników, studentów, doktorantów, osób współpracujących z Uniwersytetem. Procedura oraz zasady szczepienia są analogiczne do tych, które dotyczą członków wspólnoty, jednak zgłoszenie członka rodziny odbywa się za pośrednictwem pracownika, studenta lub doktoranta.

 

INSTRUKCJA ZGŁOSZENIA DO REJESTRACJI NA SZCZEPIENIE POPRZEZ UCZELNIĘ CZŁONKA RODZINY:

 • Formularz rejestracyjny umożliwiający zapisanie się na szczepienie poprzez Uczelnię będzie aktywny do poniedziałku, 10.05.2021 do g. 23:59, po tym terminie niemożliwe będzie dokonanie dodatkowej rejestracji.
 • Członkowie społeczności akademickiej – pracownicy, studenci, doktoranci oraz osoby współpracujące – dokonują rejestracji członka rodziny poprzez stronę: https://formularze.us.edu.pl/szczepienia_covid wybierając opcję Rejestracja na szczepienie COVID-19 dla członków rodzin – ETAP 1.
 • Logowanie odbywa się w taki sam sposób jak do systemu USOSWeb.
 • W formularzu podać adres e-mail członka rodziny który chciałby się zarejestrować na szczepienie za pośrednictwem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • Po naciśnięciu przycisku „Prześlij zgłoszenie” na podany adres przyjdzie kod dostępowy umożliwiający rejestrację członkowi rodziny.
 • Członek rodziny klikając w link otrzymany w wiadomości e-mail lub poprzez stronę: https://formularze.us.edu.pl/szczepienia_covid wybiera opcję Rejestracja na szczepienie COVID-19 dla członków rodzin – ETAP 2.
 • Po podaniu kodu otrzymanego w wiadomości e-mail dla członka rodziny możliwa będzie rejestracja, podczas której należy podać, adres email (musi być taki sam jak adres, na który przyszedł kod dostępowy), imię, nazwisko, numer PESEL lub numer paszportu oraz numer telefonu.
 • W formularzu należy wskazać preferowane miejsce szczepienia. Dostępne są 4 punkty w Katowicach (m.in. na Osiedlu Akademickim), 1 punkt w Chorzowie, 2 punkty w Sosnowcu oraz 2 punkty w Cieszynie. Ostateczne miejsce szczepienia jest zależne od terminów i efektywności punktów szczepień.
 • W przypadku wystąpienia trudności technicznych bądź konieczności uzyskania pomocy uruchomiono adres e-mail: szczepienie_covid@us.edu.pl, obsługiwany zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
 • Dalsze informacje będą przekazywane w trybie bieżącym drogą e-mail bądź bezpośrednio poprzez punkt szczepień po uruchomieniu programu szczepienia poprzez Uczelnię, co uzależnione jest od dostępności szczepionek.

Szczepienia II dawką szczepionki AstraZeneca nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia w Uniwersytecie Śląskim

W minionych dniach otrzymaliśmy informację, że w niektórych punktach szczepień nie doszło do realizacji drugiego szczepienia w zapowiedzianym wstępnie terminie. Niestety Uczelnia nie ma wpływu na realizację szczepienia w konkretnym terminie, a niektóre punkty traktują termin wskazany przy I dawce jako orientacyjny, wymagający potwierdzenia. W zależności od punktu szczepień informacje potwierdzające termin są przekazywane podobnie jak przy I dawce poprzez wiadomość sms, mms lub telefonicznie. Wiemy jednak, że niektóre punkty realizują szczepienia w pierwotnie wskazanym terminie, bez potwierdzania go (np. punkt w Ochojcu), co choć budzi dezorientację, jest od nas niezależne. Poprosiliśmy wszystkie punkty szczepień o potwierdzanie terminu lub jego wcześniejsze przełożenie, jeżeli zachodzi taka konieczność. Komunikacja w sprawie terminu i innych aspektów wizyty w punkcie szczepień odbywa się bezpośrednio pomiędzy pacjentem a konkretnym punktem. Uczelnia nie pośredniczy w takich ustaleniach. Obecne rekomendacje Ministerstwa Zdrowia wskazują, że szczepionka wektorowa AstraZeneca powinna być podawana przy zachowaniu najkorzystniejszego dla skuteczności szczepionki odstępu ok. 12 tygodni pomiędzy dwoma dawkami.

Wszelkie pytania dotyczące procesu szczepień należy kierować na adres: koordynator_szczepien@us.edu.pl.

Wieczne pióro i dokument/fountain pen and documentfountain pen and document
Fot. pixabay

return to top