Budowa budynku Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

12.04.2021 - 12:41, aktualizacja 21.01.2022 - 12:59
Redakcja: DS
Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Okres realizacji: 2013 – 2019
Wartość projektu: 38 539 039,00 PLN
Dofinansowanie z środków dotacji celowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: 32 855 000,00 PLN

Cel Projektu: Budowa nowoczesnego obiektu o powierzchni 4.806,10 m2
posiadającego oprócz sal wykładowych, m.in. bibliotekę zbiorów podręcznych i audiowizualnych z czytelnią, klub studencki, archiwum, rekwizytornia, studio filmowe, salę projekcyjno-filmową, salę konferencyjną, specjalistyczne pracownie (fotograficzne, montażowe, komputerowe, dźwięku), zakład reżyserii, zakład realizacji obrazu, zakład organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej oraz parking podziemny wraz z pomieszczeniami technicznymi.

Projekt dofinansowany ze środków dotacji celowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego
Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Fot. Krzysztof Szlapa