Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

05.03.2021 - 11:33, aktualizacja 21.01.2022 - 13:50
Redakcja: DS
logotypy: Program Regionalny Narodowa Strategia Spójności, Śląskie. Pozytywna energia, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Okres realizacji: 2007 – 2012
Wartość projektu: 77 260 822,05 PLN
Dofinansowanie z środków UE: 52 675 483,45 PLN

Cel Projektu: Budowa oraz uruchomienie nowoczesnej biblioteki naukowej spełniającej standardy XXI wieku, tak w zakresie udostępniania informacji niezbędnej do realizacji programów studiów Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, poprawy jakości nauczania, jak i zwiększenia dostępności literatury naukowej w regionie. Wzmocnienie roli Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego jako szkół wyższych i przygotowanie ich do odgrywania kluczowej roli w procesie budowy konkurencyjnej, innowacyjnej i dynamicznie rozwijającej się gospodarki regionalnej.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

Budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej