Cyfrowa Entomologiczna Baza Danych HEMIPTERON

18.11.2019 - 13:40, aktualizacja 28.11.2022 - 11:10
Redakcja: AJS
Logotypy: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, województwo śląskie, Unia Europejska

Finansowanie: RPO WSL 2014-2020

Wartość projektu: 523 952,00 zł

Okres realizacji: od 01.01.2018 do 31.12.2021

Celem projektu jest digitalizacja kolekcji entomologicznej pluskwiaków Hemiptera, zabezpieczająca zbiory w formie cyfrowej. Pluskwiaki to niezwykle zróżnicowana, trzecia pod względem liczebności grupa owadów, wśród których wiele gatunków to ważne ekonomicznie szkodniki roślin użytkowych. Wydział Przyrodniczy Uniwersytetu Śląskiego posiada unikatowe zbiory owadów z wymienionego rzędu. Jednocześnie jest jedyną na terenie kraju jednostką naukowo-badawczą, zatrudniającą specjalistów wymienionej grupy owadów. Dzięki realizacji tego projektu możliwe będzie stworzenie multimedialnego katalogu cennych okazów oraz udostępnienie obiektów dziedzictwa przyrodniczego i dorobku naukowego.