Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych

Okres realizacji: 2009 – 2014
Wartość projektu: 80 093 580,12 PLN
Dofinansowanie z środków UE: 78 827 466,48 PLN
Projekt współfinansowany przez: Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Cel Projektu: Budowa budynku ŚMCEiBI składającego się z dwóch bloków funkcjonalnych – trzykondygnacyjnego bloku południowego pełniącego funkcje dydaktyczne, oraz czterokondygnacyjnego bloku północnego pełniącego funkcje dydaktyczno-naukowe, niezbędne do prowadzenia dydaktyki. Cały obiekt został tak zaprojektowany, aby mogły z niego w pełni korzystać również osoby niepełnosprawne.
W budynku powstało ponad 70 laboratoriów dydaktycznych wyposażonych w wysokiej klasy, nowoczesną aparaturę oraz 150 nowych stanowisk ICT umożliwiających prowadzenie e-learningu w procesie kształcenia. ŚMCEiBI zapewnia interdyscyplinarną ofertę kształcenia z wykorzystaniem nowej infrastruktury ICT połączoną z badaniami naukowymi służącymi dydaktyce.

fragment budynku
Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych | fot. Julia Agnieszka Szymala