Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

W Szwecji po polsku – nauczanie przez nowe media i media społecznościowe języka polskiego studentów szwedzkojęzycznych (NAWA)

24.10.2024 - 09:25, aktualizacja 24.10.2024 - 09:25
Redakcja: IR

Uniwersytet Śląski pozyskał dofinansowanie w ramach projektu „W Szwecji po polsku – nauczanie przez nowe media i media społecznościowe języka polskiego studentów szwedzkojęzycznych”.

Program: Promocja języka polskiego 2024 NAWA

Dofinansowanie dla UŚ: 127 560,64 PLN.

Planowany okres realizacji projektu: 15.10.2024 – 14.10.2025 r.

Kierownik projektu w Uniwersytecie Śląskim: dr Barbara Morcinek-Abramczyk

Jednostka realizująca projekt: Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Partner

  • Uniwersytet w Uppsali

Cel projektu

Celem projektu jest rozwijanie sprawności językowych i komunikacyjnych studentów szwedzkojęzycznych, zachęcanie i motywowanie ich do podjęcia nauki języka polskiego oraz promowanie polskiej kultury poprzez opracowanie materiałów dydaktycznych przeznaczonych specjalnie dla założonej w ramach projektu grupy odbiorców.

Założenia projektu

Aby odpowiedzieć na zapotrzebowania współczesnego studenta, który na co dzień korzysta z multimediów i mediów społecznościowych, zostaną  stworzone materiały dydaktyczne dostępne na Instagramie, Threads i YouTube. W ramach projektu powstaną nagrania audio i wideo na specjalnie stworzonym kanale na YouTube oraz materiały tematyczne, stymulujące i wspomagające rozwój językowy na Instagramie i Threads. Przewidziane jest także prowadzenie seminariów i warsztatów metodycznych w oparciu o powstałe materiały oraz cyklu spotkań, webinariów i warsztatów promujących projekt.

Spodziewanym efektem projektu jest ułatwienie akwizycji języka polskiego przez studentów szwedzkojęzycznych. Stworzenie nowych materiałów wpłynie znacząco na budowanie jakości kształcenia i podnoszenie prestiżu języka polskiego jako obcego, co przełoży się na kreowanie pozytywnego wizerunku Polski w Szwecji. Materiały opracowane w projekcie będą dostępne także po zakończeniu projektu i będą mogły być wykorzystywane nieodpłatnie w dowolnym miejscu zarówno przez uczących jak i studentów.

return to top