22.04.2021 - 12:56, aktualizacja 22.04.2021 - 12:56
Redakcja: ERC
Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Tytuł zadania: „Zakup mikroskopów stereoskopowych w celu rozbudowy potencjału badawczo- dydaktycznego uczelnianego laboratorium mikroskopii świetlnej”

Wartość projektu: 69 999,30 zł

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Katowicach: 34 999,65 zł

Okres realizacji: od 15.04.2019 r. do 31.10.2019 r.

W ramach zadania zostały zakupione mikroskopy stereoskopowe podstawowe oraz mikroskop stereoskopowy z możliwością rozbudowy i podłączenia kamery CCD, co umożliwia przeprowadzenie zajęć w sposób dostosowany do współczesnych wymagań i potrzeb edukacyjnych, obserwacji i badań dotyczących morfologii, fizjologii i bioróżnorodności organizmów żywych, m. in. w aspektach tj. wrażliwość na zanieczyszczenie środowiska, ekologia siedlisk zdegradowanych i antropogenicznych, inwentaryzacja, waloryzacja i monitoring gatunków i siedlisk przyrodniczych czy zagrożenia i ochrona różnorodności przyrodniczej.