Grupy wsparcia i rozwoju osobistego

W ramach projektu Jeden Uniwersytet Wiele Możliwości, Rzecznik Praw Studenta i Doktoranta UŚ prowadzi Grupy wsparcia i rozwoju osobistego dla studentów i studentek naszej uczelni.

Celem spotkań jest umożliwienie głębszego zrozumienia swoich potrzeb, zasobów i ograniczeń, aby ułatwić proces świadomych zmian polepszających jakość życia, w tym dobrostan zdrowotny i rozwój zawodowy.

Uczestnictwo w spotkaniach pozwala nauczyć się lepiej komunikować: uważniej słuchać i jaśniej wypowiadać własne potrzeby. Prowadzone w nurcie Gestalt warsztaty dają szansę na wzrost świadomości własnego stanu psychicznego i lepsze radzenie sobie z życiowymi trudnościami. Umożliwiają też rozwinięcie zdolności do wczuwania się w przeżycia innych.

Spotkania Grupy odbywają się cyklicznie, raz w tygodniu. Warsztat obejmuje 6 lub 8 spotkań, odbywających się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni, która ma z założenia ma być miejscem bezpieczeństwa, komfortu i otwarcia.

W semestrze zimowym roku akademickim 2023/2024 zakończyła się już 6. edycja projektu.