Mianowano championów Europejskiego Miasta Nauki 2024

26.04.2022 - 13:46 aktualizacja 18.04.2023 - 12:27
Redakcja: wc-a
Tagi: Europejskie Miasto Nauki

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego prezydent Katowic dr Marcin Krupa mianował championów Europejskiego Miasta Nauki 2024 (EMN). Tytuł ten jest przyznawany osobom, które pełnią rolę ambasadorów programowych oraz reprezentują Europejskie Miasto Nauki w kraju i Europie.

Tytuł otrzymali prof. dr hab. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Anna Budzanowska, związana z Uniwersytetem Śląskim, wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2019–2021 oraz członkini think tanku Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W grudniu 2021 roku Katowice zostały oficjalnie ogłoszone Europejskim Miastem Nauki na 2024 rok. W skład konsorcjum instytucji odpowiedzialnych za starania o przyznanie Katowicom tytułu wchodzą:

• Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach,
  • Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach,
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach,
  • Politechnika Śląska,
  • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider),
  • Miasto Katowice (strategiczny partner konsorcjum).

Na zdjęciu od lewej: prezydent Katowic Marcin Krupa, dr Anna Budzanowska, rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. inż. Celina Olszak, rektor Akademii Sztuk Pięknych prof. Grzegorz Hańderek, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec.

Na zdjęciu od lewej: prezydent Katowic dr Marcin Krupa, dr Anna Budzanowska, rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. inż. Celina Olszak, rektor Akademii Sztuk Pięknych prof. dr hab. Grzegorz Hańderek, prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec | fot. Grzegorz Bargieła z WKATOWICACH.eu