6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

07.12.2022 - 13:13, aktualizacja 20.12.2022 - 12:51
Redakcja: wc-a

Szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE trwała od 3 do 5 grudnia 2022 roku. Zainaugurowano ją w Planetarium – Śląskim Parku Nauki. Jednym z wydarzeń towarzyszących gali otwarcia ŚFN była debata pt. „Jak badania kosmosu mogą przyczynić się do poprawy warunków życia na Ziemi?”. Na stronie Uniwersytetu Śląskiego dostępna jest fotorelacja z wydarzenia.

Od niedzieli do poniedziałku (4–5 grudnia) uczestnicy mogli odwiedzić Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Przestrzeń festiwalową podzielono na sześć stref: przyrody, techniki, nauk humanistyczno-społecznych, nauk ścisłych, medycyny i zdrowia oraz sztuki, a także strefy specjalne. Jedną z nich była strefa węgla – poświęcona surowcowi, na którym w przeszłości zbudowana została potęga Górnego Śląska i którego umiejscowienie w naszej przyszłości już teraz stanowi ogromne wyzwanie.

Tegoroczna edycja ŚFN KATOWICE przyciągnęła aż 48 000 gości, którzy wzięli udział w licznych pokazach, wykładach i warsztatach oraz spotkaniach z gośćmi specjalnymi festiwalu.

Spot podsumowujący

Alternatywa tekstowa dla wizualnej warstwy filmu dostępna jest w opisie nagrania wideo w serwisie YouTube.