„Captain Who”, czyli musical morski | Scena Premier Naukowych

09.12.2022 - 12:17, aktualizacja 18.07.2023 - 08:27
Redakcja: wcyg

5 grudnia 2022 roku odbyło się 28. spotkanie z cyklu Sceny Premier Naukowych pt. „«Captain Who», czyli musical morski”. Rozmowa wieńcząca trzeci sezon SPN zorganizowana została w ramach 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Gościem spotkania był dr hab. Paweł Jędrzejko, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego – współautor utworu pt. „Captain Who”, który był tematem rozmowy. Prowadziła ją dziennikarka radia eM Marta Paluch.

Z przyczyn niezależnych od organizatora w wydarzeniu nie mógł wziąć udziału drugi z zaproszonych gości – dr hab. Marcin Trzęsiok, prof. AM z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Spotkanie było transmitowane na uniwersyteckim kanale YouTube, jednak z powodu problemów technicznych zostało ono przerwane, dlatego nie jest możliwe obejrzenie go w całości.

Scena Premier Naukowych jest wydarzeniem współorganizowanym przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Przypominamy, że dotychczasowe spotkania dostępne są na kanale YouTube UŚ.

Materiał filmowy

Ikona tłumacza migowego