Gala wręczenia nagród „Katowicki Diament Edukacyjny”

22.11.2023 - 09:48, aktualizacja 01.12.2023 - 11:23
Redakcja: OO

20 listopada 2023 r. w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród prezydenta Miasta Katowice dr. Marcina Krupy oraz rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka „Katowicki Diament Edukacyjny”.

Konkurs skierowany był do uczennic i uczniów mieszkających na terenie Katowic, uczęszczających do szkół podstawowych i ponadpodstawowych zlokalizowanych w tym mieście. Nagrody przyznano w różnych kategoriach obejmujących: nauki humanistyczne i języki obce, nauki ścisłe i przyrodnicze, przedsiębiorczość, kompetencje społeczne i obywatelskie, edukację regionalną, kulturę i sztukę oraz sport.

Nagrody pieniężne dla laureatów ufundował prezydent Miasta Katowice, zaś wyróżnienia w postaci voucherów dających możliwość udziału w programie Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i Młodzieży, kursie maturalnym oraz Śląskim Uniwersytecie Najlepszych – rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Materiał filmowy