Inicjatywy UŚ w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021

07.12.2021 - 12:17, aktualizacja 26.01.2022 - 12:08
Redakcja: OO

W trakcie 16. Szczytu Cyfrowego ONZ – Internet Governance Forum 6 grudnia 2021 roku została podpisana umowa dotycząca utworzenia Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE. Nowatorska jednostka będzie łączyć naukę oraz dydaktykę: Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Politechniki Śląskiej oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego (NASK). Dokument sygnowali: rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek, rektor PŚ prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, rektor UE prof. dr hab. Celina Olszak oraz dyrektor NASK Wojciech Pawlak. Więcej o nowej jednostce można przeczytać na stronie: cyberscience.us.edu.pl.

Podczas międzynarodowego wydarzenia odbyła się także premiera monografii pt. „Internet and New Technologies Law. Perspectivies and Challenges” pod redakcją dr. hab. Dariusza Szostka, prof. UŚ oraz prof. Mariusza Załuckiego. Publikacja została wydana nakładem prestiżowego niemieckiego wydawnictwa NOMOS.