Kontynuacja prac nad prototypowaniem przestrzeni nad Rawą

15.11.2022 - 16:21, aktualizacja 14.06.2023 - 17:00
Redakcja: OO

W październiku w kampusie Uniwersytetu Śląskiego w pobliżu Rawy stworzyliśmy prototyp miejsca zielonego i bezpiecznego. Chcąc zaproponować przestrzeń przyjazną jej użytkownikom wprowadziliśmy rozwiązania tymczasowe – meble miejskie, stoły piknikowe i donice z roślinnością, by zademonstrować, że skuteczna przemiana tej przestrzeni jest możliwa.

Dalszy krok to niezwykle ważny element procesu projektowego – zaangażowanie użytkowników przestrzeni w dyskusję o kierunkach jej rozwoju. Od 12 do 17 listopada trwają rozmowy z osobami, które już teraz odwiedzają to miejsce lub mogą odwiedzać je w przyszłości.

Proces prototypowania został przygotowany i zrealizowany przez Konsorcjum Akademickie Katowice Miasto Nauki we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz Miastem Katowice.

Szczegółowe informacje: us.edu.pl/event/zmieniamy-rawe-wez-udzial-w-prototypowaniu