Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 za nami!

02.10.2023 - 14:34, aktualizacja 04.10.2023 - 11:16
Redakcja: OO

Po raz drugi katowickie uczelnie publiczne tworzące Konsorcjum Akademickie – Katowice Miasto Nauki zorganizowały wspólną inaugurację roku akademickiego.

Uroczystość odbyła się w 29 września 2023 roku w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Ceremonię poprzedził przemarsz orszaków rektorskich ulicami miasta, a zwieńczył koncert.

Organizatorzy inauguracji: Konsorcjum Akademickie – Katowice Miasto Nauki (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach), Miasto Katowice, Województwo Śląskie oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

• Minister Edukacji i Nauki,
  • Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
  • Minister Sportu i Turystyki,
  • Minister Zdrowia.

Partnerem wydarzenia była:

• Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Partnerem instytucjonalnym była:

• Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia