Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Otwarcie Kato Science Corner!

14.09.2023 - 14:45, aktualizacja 18.09.2023 - 11:20
Redakcja: OO

Kato Science Corner to miejsce służące rozpowszechnianiu idei Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 oraz Metrolabu GZM. Pełni funkcję punktu informacyjnego oraz przestrzeni dla wspólnych spotkań, realizacji wydarzeń, badań i innych działań realizowanych w ramach otrzymanego tytułu EMNK 2024. Otwarcie punktu znajdującego się w Katowicach na rogu ulic Młyńskiej i Pocztowej odbyło się 14 września 2024 roku. Atrakcyjnie i funkcjonalnie zaaranżowana przestrzeń będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–17.00.

Projekt zakłada przygotowanie kalendarza spotkań, wykładów, warsztatów, prezentacji przybliżających tematykę Miasta Nauki, także w oparciu o założenia programowe EMNK 2024 oraz Metrolabu GZM.  Szczegółowy program działań dostępny jest na stronie: www.katowice.eu/kato-science-corner. W przedsięwzięciu uczestniczą wszystkie uczelnie wchodzące w skład Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki. Za koordynację działań odpowiedzialny jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Autorską grafikę na jednej ze ścian przygotowała Gosia Kulik – znana graficzka i malarka, twórczyni ilustracji, opowieści graficznych, komiksów, plakatów, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. We wnętrzach Kato Science Corner można także skorzystać m.in. z minibiblioteczki. Nie zabrakło również zielonej ściany, pełnej roślin.

Projekt finansowany jest przez Miasto Katowice i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Kato Science Corner

Kato Science Corner | fot. Matylda Klos

return to top