Spotkanie partnerów konsorcjum DIGI-PROF

12.03.2024 - 10:10, aktualizacja 13.03.2024 - 15:49
Redakcja: OO

29 lutego i 1 marca 2024 roku w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyło się spotkanie partnerów konsorcjum międzynarodowego projektu edukacyjnego DIGI-PROF – Transparent Assessment for Online Learning by Digitally Competent Professors. Inicjatywa jest realizowana we współpracy konsorcjum szkół wyższych: Vytautas Magnus University (Litwa), Universitat Oberta de Catalunya (Hiszpania), Universidade de Aveiro (Portugalia), Duale Hochschule Baden-Württemberg Heilbronn (Niemcy), EDEN Digital Learning Europe (Estonia) oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Celem projektu DIGI–PROF jest wspieranie nauczycieli i instytucji szkolnictwa wyższego w projektowaniu i wdrażaniu przejrzystej ewaluacji uczenia się online, uznawaniu efektów uczenia, rozwijaniu kompetencji cyfrowych oraz wdrażaniu mikropoświadczeń. Obecnie realizowany jest ostatni etap projektu, w ramach którego zostały uruchomione dwa interdyscyplinarne kursy online dla studentów konsorcjum:

• edukacja dla zrównoważonego rozwoju (6 ECTS),
  • sztuczna inteligencja w edukacji (6 ECTS).

Zajęcia będą realizowane w okresie marzec–czerwiec 2024 i będą prowadzone przez nauczycielki i nauczycieli akademickich konsorcjum. Po ukończeniu kursów studenci i studentki otrzymają mikropoświadczenia.