Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Nauk Społecznych UŚ

25.07.2022 - 10:29, aktualizacja 08.08.2022 - 09:09
Redakcja: OO

W piątek 22 lipca 2022 roku odbyło się pierwsze w historii Uniwersytetu Śląskiego uroczyste wręczenie dyplomów tegorocznym absolwentom Wydziału Nauk Społecznych.

Podczas uroczystości goście wysłuchali przemówień prorektor ds. kształcenia dr Katarzyny Tryndy, prof. UŚ, dziekana Wydziału Nauk Społecznych prof. dr. hab. Zenona Gajdzicy, prodziekan ds. kształcenia i studentów dr Małgorzaty Tyrybon, a także przewodniczącej Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Społecznych Agaty Bizoń oraz przedstawicielki absolwentów Sandry Skalmiewskiej. Władze uczelni gratulowały absolwentom osiągnięć i uzyskanych wyników, jednocześnie zachęcając do powrotu w mury uniwersytetu. Przypomnieli także, że nauka to proces, który powinien towarzyszyć człowiekowi przez całe życie.

Absolwenci ubrani w togi i birety, na oczach obserwujących ich promotorów, członków rodziny i przyjaciół, otrzymali listy gratulacyjne. Uroczystość zwieńczona została tradycyjnym wyrzuceniem biretów w górę, symbolizującym szczęśliwe zakończenie studiów oraz rozpoczęcie nowego etapu w życiu.

W wydarzeniu w sumie wzięło udział prawie 230 absolwentów studiów I i II stopnia z kierunków: arteterapia, bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, doradztwo polityczne i publiczne, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, pedagogika, politologia, praca socjalna, psychologia, socjologia oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Po uroczystości absolwenci mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie.

return to top