UŚ partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego i Forum Młodych Liderów

27.04.2022 - 10:00, aktualizacja 27.04.2022 - 14:28
Redakcja: OO

Europejski Kongres Gospodarczy to największa impreza biznesowa Europy Centralnej. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski. Czternasta edycja odbywała się od 25 do 27 kwietnia 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W programie zawarto liczne debaty i spotkania, także z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego.

Podczas wydarzenia przyznano tytuły championów Europejskiego Miasta Nauki 2024, które otrzymali rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek i dr Anna Budzanowska (szczegółowe informacje). Ponadto Uniwersytet Śląski podpisał partnerstwo z WorldSkills Poland. To inicjatywa, której głównym celem jest wspieranie młodych ludzi w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych, umożliwiająca udział w prestiżowych konkursach EuroSkills i WorldSkills.

Wydarzeniem towarzyszącym kongresowi jest Europejskie Forum Młodych Liderów odbywające się na terenie Wydziału Humanistycznego UŚ.