Wręczenie świadectw ukończenia studiów podyplomowych Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka i Wsparcie Rodziny

01.03.2024 - 14:57, aktualizacja 01.03.2024 - 15:03
Redakcja: AJS

W sobotę 24 lutego 2024 roku na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji studiów podyplomowych Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka i Wsparcie Rodziny realizowanych na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem studiów podyplomowych było przygotowanie kadry do realizacji zadań w nowym międzyresortowym modelu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i wsparcia rodziny, w szczególności w jej naturalnym środowisku, pracy w interdyscyplinarnym zespole WWR oraz społeczności lokalnej.

W trakcie ceremonii dr Ilona Fajfer-Kruczek – prodziekan ds. kształcenia i studentów oraz kierownik studiów – dr Sylwia Wrona wręczyły absolwentkom świadectwa ukończenia studiów podyplomowych. W uroczystości uczestniczyli również dr Dorota Prysak – adiunkt na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji oraz Paweł Ziegler z Uniwersytetu Otwartego UŚ, którzy przekazali uczestniczkom publikacje stanowiące kompendium wiedzy z zakresu wybranych obszarów wspomagania rozwoju dziecka.

Zakończenie pierwszej edycji studiów podyplomowych było okazją do złożenia podziękowań wykładowcom za ich wkład, pasję i profesjonalizm, a także Aleksandrze Kobielus i Agnieszce Rybczyńskiej za obsługę organizacyjną studiów podyplomowych. Absolwentki studiów podyplomowych odebrały gratulacje zdobycia nowych kwalifikacji i życzenia sukcesów w pracy zawodowej oraz owocnego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów.