Do 13 marca 2022 trwa nabór aktywności w ramach koncertu charytatywnego pn. „Miasto Nauki Ukrainie”. Wydarzenie odbędzie się 25 marca 2022 roku. Głównym celem jest wsparcie zbiórki finansowej prowadzonej przez Uniwersytet Śląski na potrzeby studentów z Ukrainy i ich rodzin.
Nabór aktywności prowadzony jest w trzech obszarach:
– scena muzyczna – obejmuje koncerty zespołów studenckich i pracowniczych oraz występy popularnych gwiazd polskiej sceny muzycznej, a także debatę naukowców pn. „Co dalej?”. Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane występem na katowickiej scenie do wypełnienia formularza,
– Przystanek Ukraina – strefa dyskusji akademickich, poradnictwa i odpowiedzi na trudne pytania o wojnę. W tym miejscu naukowcy będą mieli okazję do edukowania mieszkańców Katowic w zakresie udzielania pomocy, radzenia sobie z bieżącą sytuacją, przygotowania przyszłego życia z obywatelami Ukrainy. Zapraszamy do udziału wszystkich pracowników UŚ, którzy są otwarci na indywidualne bądź grupowe rozmowy (np. z zakresu politologii, pedagogiki, nauki języków obcych, socjologii, historii czy psychologii). Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza,
– miasteczko naukowe – strefa pokazów naukowych, nawiązująca do standardowej formuły stanowisk pokazowych na Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE, przygotowana z myślą o mieszkańcach Katowic w każdym wieku. Miasteczko naukowe będzie funkcjonowało przez ok. 3 godziny. Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane realizacją pokazów naukowych do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.
W trakcie koncertu na katowickim rynku odbędzie się również kiermasz, podczas którego wystawione zostaną zebrane w ramach zbiórki rękodzieła, przedmioty własnoręcznie wykonane oraz kolekcjonerskie. Osoby chcące przekazać na kiermasz rzeczy prosimy o dostarczanie ich do pokoju 0.12 w Centrum Obsługi Studentów w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12, parter). Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zasilą zbiórkę funduszy na potrzeby osób z Ukrainy.
Wydarzenie będzie miało charakter plenerowy i jest planowane na kilka godzin. Szczegółowych informacji udzielają: Radosław Aksamit (radoslaw.aksamit@us.edu.pl) oraz Krzysztof Pająk (krzysztof.pajak@us.edu.pl).