Nabór na Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie

11.06.2021 - 13:46 aktualizacja 05.04.2022 - 10:27
Redakcja: AJS
Tagi: rekrutacja

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego ogłasza nabór na piątą edycję dwusemestralnych Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie 2021/2022.

O regionie w sposób interdyscyplinarny

Studia skierowane są do osób zainteresowanych Śląskiem i województwem śląskim, które po ich zakończeniu uzyskają niezbędne kompetencje do realizacji programu edukacji regionalnej w szkołach oraz instytucjach kultury. Program zajęć ma charakter interdyscyplinarny: łączy zagadnienia z językoznawstwa, kulturoznawstwa, historii, socjologii, geografii, geologii i przyrody we wszystkich regionach w województwie śląskim.

Od pierwszej edycji studia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dotychczas uczestniczyło w nich ponad 100 słuchaczy.

Dofinansowanie

Nauczyciele uczący w szkołach na terenie naszego województwa mogą otrzymać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Koszt studiów, dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Marszałkiem Województwa Śląskiego a Uniwersytetem Śląskim, został podzielony między Urząd Marszałkowski, daną gminę delegującą nauczyciela oraz uczestnika.

Termin naboru

Zgłoszenia przyjmowane są do 29 września 2021 roku.

» Szczegółowe informacje

» Strona internetowa

Logo Uniwersytetu Otwartego UŚ, fragment muru oraz baszta, napis: Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie Grafika promująca Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie