Nagroda specjalna dla prof. Krzysztofa Marka Bąka

09.06.2021 - 10:33 aktualizacja 16.03.2022 - 13:03
Redakcja: OO
Tagi: sztuki plastyczne

Na 27. Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku nagrodę specjalną „Medal Pamiątkowy im. Janusza Mikołaja Szymańskiego – Opus Supra Caetera” otrzymał dr hab. Krzysztof Marek Bąk, prof. UŚ – dziekan Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, lider zespołu Pracowni Badań nad Ekslibrisem Współczesnym.

Jest to szczególne wyróżnienie, ponieważ doceniony został zarówno poziom artystyczny, jak i podejmowana przez laureata refleksja teoretyczna nad współczesną sztuką księgoznaku. W uzasadnieniu nagrody napisano: „Za zamiłowanie i próby zrozumienia, czym ekslibris jest i czym może być”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 4 czerwca 2021 roku podczas wernisażu wystawy pokonkursowej na zamku w Malborku. Konkurs jest najstarszym i najbardziej prestiżowym przeglądem artystycznego ekslibrisu.

zdjęcie Medalu Pamiątkowego im. Janusza Mikołaja Szymańskiego
Medal Pamiątkowy im. Janusza Mikołaja Szymańskiego | fot. prof. Krzysztof Marek Bąk

dr hab. Krzysztof Marek Bąk, prof. UŚ

Dr hab. Krzysztof Marek Bąk, prof. UŚ