Naukowcu! Studencie! Weź udział w EU TalentFair w ramach ESOF2024

01.06.2024 - 20:35 aktualizacja 04.06.2024 - 09:47
Redakcja: wc-a

Już niedługo, bo od 12 do 15 czerwca 2024 roku, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe naukowe wydarzenie w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024konferencja EuroScience Open Forum (ESOF).

W ramach ESOF2024 przewidziano Europejskie Targi Talentów (EU TalentFair) współorganizowane przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, miasto Katowice oraz partnerów Konsorcjum Akademickie Katowice – Miasto Nauki.

Wzięcie udziału w TalentFair stwarza niepowtarzalną szansę na rozwój i nawiązanie cennych kontaktów w środowisku naukowym i biznesowym zarówno młodym naukowcom, jak również studentom.

Dlaczego powinieneś wziąć udział w TalentFair?

• Nowe możliwości kariery: Europejskie Targi Talentów to doskonała okazja do wkroczenia na nowe ścieżki kariery w świecie nauki i biznesu. To też szansa, by spotkać przedstawicieli z różnych dziedzin i instytucji, co może sprzyjać nowym perspektywom zawodowym.
  • Rozwój osobisty i zawodowy: Udział w panelach dyskusyjnych, prezentacjach i warsztatach pozwoli ci poszerzyć swoją wiedzę, rozwinąć umiejętności miękkie oraz zdobyć nowe kompetencje, które będą przydatne w twojej pracy badawczej.
  • Nawiązywanie kontaktów: Europejskie Targi Talentów to doskonała okazja do nawiązania kontaktów z innymi naukowcami, ekspertami z różnych dziedzin oraz przedstawicielami biznesu. Może to doprowadzić cię do ciekawej współpracy naukowej, wymiany doświadczeń oraz nowych projektów badawczych.

Co czeka na ciebie na Europejskich Targach Talentów?

European Talent Fair: Panel Discussion Zone:

• 6 paneli dyskusyjnych,
  • 2 przemówienia.

Knowledge and Development Zone:

• Warsztaty i seminaria – zarejestruj się (link do formularza zgłoszeniowego znajdziesz niżej).

Presentation Zone:

• Ponad 20 prezentacji ekspertów na różnorodne tematy.

Career Advise Zone:

• STUDENT: Studia, czyli wstęp do kariery w nauce! Poznaj ten świat bliżej i wybierz swoją ścieżkę.
  • DOKTORANT: A gdyby tak zostać w uniwersytecie na dłużej? Dowiedz się, jakie możliwości rozwoju stwarza doktorat.
  • NAUKOWIEC: Kto pyta, nie błądzi! Porozmawiaj twarzą w twarz ze specjalistami rekrutującymi i wspierającymi rozwój kariery naukowców.

Jak się zarejestrować?

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, aby zarejestrować się na całe wydarzenie.
  2. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową – otrzymasz na nią potwierdzenie rejestracji oraz link do programu na platformie MEETING15.
  3. Otwórz MEETING15 i zarezerwuj swoje miejsce w wybranych aktywnościach.
  4. Wybierz, w czym chcesz wziąć udział – obowiązują limity miejsc.

Nie przegap tej okazji! Zarejestruj się już teraz i dołącz do wydarzenia!

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie EU Talent Fair.

Grafika EU TalentFair

Widok z lotu ptaka na Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek w Katowicach / Bird-eye view at the International Congress Centre and the Spodek Arena in Katowice

EU TalentFair odbędzie się w ramach ESOF2024 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach | mat. AdobeStock