Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Naukowcy UŚ w konkursach NCN

24.05.2021 - 15:12 aktualizacja 26.05.2021 - 12:15
Redakcja: AJS
Tagi: badania naukowe

Dziewiętnaście projektów z Uniwersytetu Śląskiego otrzyma dofinansowanie Narodowego Centrum Nauki. Agencja wspierająca działalność naukową w zakresie badań podstawowych ogłosiła wyniki trzech konkursów: OPUS 20, SONATA 16 i PRELUDIUM BIS 2. Nasi naukowcy będą realizować granty na łączną kwotę ponad 12 milionów złotych.

Lista laureatów z podziałem na konkursy

OPUS 20

PRELUDIUM BIS 2

SONATA 16

OPUS 20

To konkurs na projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów. Na liście rankingowej znalazło się osiem inicjatyw badawczych:

PRELUDIUM BIS 2

W tym konkursie realizowane są projekty badawcze złożone przez podmioty prowadzące szkoły doktorskie. Program wspiera kształcenie doktorantów poprzez finansowanie projektów badawczych realizowanych w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich. Lista rankingowa obejmuje pięć przedsięwzięć z Uniwersytetu Śląskiego:

SONATA 16

W konkursie na projekty badawcze realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy doktora dofinansowanie otrzyma sześć inicjatyw z Uniwersytetu Śląskiego:

Pipette and test tubes
Fot. unslash.com

return to top