„No Limits” – nowe czasopismo popularnonaukowe UŚ

07.02.2020 - 10:14 aktualizacja 11.02.2020 - 10:10
Redakcja: AJS
Tagi: No Limits, popularyzacja nauki

Ukazał się pierwszy numer nowego pisma popularnonaukowego Uniwersytetu Śląskiego, przybliżającego działalność naukowo-badawczą naszej uczelni. Półrocznik „No Limits” skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, ale przede wszystkim osób interesujących odkryciami w świecie nauki, techniką, nowymi materiałami i technologiami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.

W atrakcyjnej formie pokazujemy ciekawe, nowatorskie i ważne badania naukowe realizowane na Uniwersytecie Śląskim lub we współpracy z naszą uczelnią. Pismo wydawane jest zarówno w wersji polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej, nakład każdej z nich to 1 tys. egzemplarzy. Pismo dostępne jest również w wersji online: www.us.edu.pl/nolimits w formacie pdf.

Promując ekologiczne zachowania w artykułach, sami nie możemy zapominać o ochronie środowiska, dlatego „No Limits” jest wydawany na certyfikowanym papierze ekologicznym. Tematem przewodnim pierwszego numeru są zmiany klimatu.

Dystrybucja czasopisma jest zewnętrzna. Część nakładu zostanie rozesłana do największych uczelni i instytutów naukowych świata. Zarówno polski, jak i angielski nakład będą przeznaczone dla gości Uniwersytetu Śląskiego – uczestników konferencji, spotkań biznesowych, festiwali itp. Organizatorzy takich wydarzeń proszeni są o kontakt z redakcją „Gazety Uniwersyteckiej UŚ” w celu pobrania egzemplarzy dla gości.

» Przejdź na stronę czasopisma „No Limits”

„No Limits” - okładka pierwszego numeru czasopisma
„No Limits” – okładka pierwszego numeru czasopisma

Faktura bryłki kwarcu różowego, pow. 200× / fot. Jagna Karcz, Bartosz Baran – koloryzacja