Nowy sezon nadawczy w Radiu Egida

01.09.2021 - 12:41 aktualizacja 02.09.2021 - 08:32
Redakcja: OO
Tagi: Egida, radio

Po wakacyjnej przerwie redaktorzy radia Uniwersytetu Śląskiego wrócą do swojego studia, by rozpocząć nowy sezon nadawczy. Wiązać się on będzie z debiutem wielu nowych członków, ale także powrotem uwielbianych już przez słuchaczy głosów. Na antenie pojawią się ponownie audycje redakcji prezenterskiej, kulturalnej, sportowej oraz wiadomości. Można spodziewać się zupełnie nowych tematów związanych z życiem studenckim, opinii oraz informacji z regionu. Zapowiedzi nadchodzących audycji znajdują się na fanpage’u Radia Egida.

Studenckie Studio Radiowe Egida powstało 21 listopada 1969 roku – rok po utworzeniu Uniwersytetu Śląskiego. Od początku swojego istnienia ma ono siedzibę w Domu Studenta nr 1 przy ul. Studenckiej 15 na osiedlu akademickim w Katowicach-Ligocie. To jedna z najstarszych studenckich rozgłośni w kraju.

Radia Egida można słuchać na stronie: www.egida.us.edu.pl.

logo: radio studenckie Egida

mikrofon oraz słuchawki