Ósmy numer „No Limits” – czasopisma popularnonaukowego UŚ

Tagi: popularyzacja nauki

Okładka ósmego numeru No Limits

Okładka ósmego numeru „No Limits” | Martyna Sobolewska

Ukazał się ósmy już numer półrocznika Uniwersytetu Śląskiego „No Limits”, popularyzującego działalność badawczą prowadzoną na uczelni. Tym razem tematem przewodnim są transformacje.

Wszystko wokół nas się zmienia. W gospodarce i energetyce staramy się odchodzić od węgla na rzecz tzw. zielonej energii. Przekształcamy środowisko, które z powodu nieustannie produkowanych odpadów zanieczyszczamy, ryzykując utratę cennych ekosystemów, ale też ludzkiego zdrowia. Zaprzęgamy przy tym nowe technologie w służbie człowieka, dzięki czemu możemy tworzyć genetycznie modyfikowane organizmy czy chronić sztukę przed jej całkowitym zniszczeniem. Zmienia się także nasze postrzeganie tradycyjnych ról społecznych i coraz częściej próbujemy na nowo spoglądać na przeszłość regionu. Wszystkie zmiany mogą jednocześnie wiązać się z ryzykiem, ale stanowią też ogromną szansę. Dlatego to transformacjom poświęcony został najnowszy numer „No Limits”.

Czasopismo wydawane jest na certyfikowanym papierze ekologicznym zarówno w wersji polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej. Skierowane jest do osób zainteresowanych nauką.

Zachęcamy do lektury „No Limits”. Na stronie czasopisma znaleźć można również poprzednie wydania.