3. edycja Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie – nabór

25.01.2019 - 16:05 aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

Do 15 lutego 2019 roku potrwa nabór na trzecią edycję dwusemestralnych, interdyscyplinarnych Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie, które adresowane są do osób w sposób szczególny zainteresowanych Śląskiem i województwem śląskim. Absolwenci studiów zostaną wyposażeni w umiejętności stosowania efektywnych i atrakcyjnych metod i form kształcenia nabytych podczas zajęć o charakterze akademickim, a także podczas zajęć terenowych; podczas zajęć warsztatowych w ważnych na Śląsku miejscach słuchacze przeprowadzą ćwiczenia, które wykorzystają w pracy z uczniami, zwiedzą miasta i bezpośrednio poznają osoby, które stanowią źródło wiedzy o regionie. Staną się zatem doskonale przygotowani do pełnienia roli lidera edukacji regionalnej (tworzenie autorskich klas regionalnych, programów regionalnych i innych form edukacyjnych związanych z wiedzą o Śląsku).

Poprzednie edycje studiów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – uczestniczyło w niej ponad sześćdziesięcioro słuchaczy.

Wymagane dokumenty:

• odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • dwa zdjęcia legitymacyjne/paszportowe,
  • podanie z prośbą o przyjęcie adresowane do kierownik studiów, prof. dr hab. Jolanty Tambor,
  • życiorys (CV, resumé),
  • kwestionariusz osobowy.

Odpłatność wynosi 2000 zł / semestr. Płatność w systemie ratalnym. Poszukiwane są możliwości dofinansowania studiów. Dokumenty można złożyć osobiście (sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 16.00) lub przesłać pocztą tradycyjną na adres:

Wydział Filologiczny
Uniwersytet Śląski
pl. Sejmu Śląskiego 1, pokój 13
tel.: 32 2009 424, 32 2512 991
e-mail: regionpodyplomowe@gmail.com

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.fil.us.edu.pl/studia-podyplomowe/podyplomowe-studia-z-wiedzy-o-regionie, a także na Facebooku.