3. Śląski Festiwal Nauki: co będzie nowe, a co będzie jeszcze większe?

23.07.2018 - 11:20 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Trzecia edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE (ŚFN) odbywać się będzie od 11 do 14 stycznia 2019 roku. Organizatorzy wydarzenia już teraz przygotowują dla uczestników wiele atrakcji, których celem jest popularyzacja nauki. Festiwal to nie tylko wykłady, warsztaty i spotkania z zaproszonymi gośćmi, lecz również pokazy, gry i specjalne strefy adresowane do osób zainteresowanych naukami humanistyczno-społecznymi, przyrodniczymi, ścisłymi, technicznymi, medycznymi oraz sztuką.

W programie kolejnej edycji festiwalu, który potrwa cztery dni, znajdzie się wiele nowych elementów. Tym razem wszystkie inicjatywy łączyć będzie hasło przewodnie, jakim jest energia.

Wydarzeniem otwierającym festiwal będzie dziewiąta edycja „Nocy Biologów 2019” – akcji, podczas której naukowcy reprezentujący wydziały przyrodnicze oraz ogrody botaniczne promują wśród uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych nauki biologiczne oraz wiedzę związaną ze zwierzętami, roślinami i mikroorganizmami.

Podczas Śląskiego Festiwalu Nauki nie zabraknie także spotkań ze znanymi przedstawicielami świata nauki i biznesu. Komitet organizacyjny przygotowuje zaproszenia dla gości specjalnych nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy.

Główną areną wydarzeń będzie ponownie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, po raz pierwszy planowane jest jednak utworzenie w przestrzeni festiwalowej dwóch równorzędnych scen, a także przygotowania specjalnej strefy kosmicznej współtworzonej przez jednostki naukowe, instytucje, organizacje i firmy zajmujące się szeroko rozumianą branżą kosmiczną. Nie zabraknie ponadto cieszących się popularnością podczas wcześniejszych edycji festiwalu stref: dziecięcej, sportowej i e-sportowej.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl.

Plakat reklamujący festiwal: napis 3. ŚFN: CO BĘDZIE NOWE, A CO BĘDZIE JESZCZE WIĘKSZE?