50 lat Uniwersytetu Śląskiego

08.06.2018 - 08:03 aktualizacja 08.06.2018 - 08:03
Redakcja: admin

Dziś Uniwersytet Śląski obchodzi 50-lecie istnienia oraz działalności naukowej i dydaktycznej, a także pracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego. Pięćdziesiąt lat funkcjonowania uczelni to czas tworzenia uniwersytetu otwartego i nowoczesnego, w którym naukowcy realizują badania na światowym poziomie, korzystając z bogatej bazy laboratoryjnej. Uczelnia stawia na kształcenie o charakterze interdyscyplinarnym oraz pogłębianie współpracy międzynarodowej.

Punktem kulminacyjnym jubileuszowych obchodów są dwa wyjątkowe wydarzenia muzyczne – koncert plenerowy przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach regionu oraz XXII uroczysty koncert akademicki, który odbędzie się jutro w sali koncertowej NOSPR w Katowicach. Nie zabraknie również ekstremalnych wyzwań, takich jak skoki z dachu „Żytety” – „Ekstremalna 50.”.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania, zachęcamy również do odwiedzenia jubileuszowej strony internetowej Uniwersytetu Śląskiego – 50.us.edu.pl oraz przejrzenia galerii zdjęć współczesnych i archiwalnych pn. „UŚ dawniej i dziś”.

Ludzie niosący litery składające się na napis "Uniwersytet Śląski"