Absolwenci Akademii Dyplomacji z wizytą studyjną w Belgii

17.07.2017 - 15:06 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Od 10 do 14 lipca 2017 roku grupa absolwentów Akademii Dyplomacji uczestniczyła w wizycie studyjnej w Parlamencie Europejskim na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury. W trakcie pobytu absolwenci spotkali się z posłem Markiem Plurą w Parlamencie Europejskim, gdzie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem instytucji europejskich oraz porozmawiać o najważniejszych problemach dzisiejszej Unii Europejskiej. Uczestnicy wizyty wręczyli posłowi Markowi Plurze dzieło sztuki autorstwa prof. zw. dr hab. Małgorzaty Łuszczak, dziekan Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego.

Absolwenci Akademii Dyplomacji gościli również w siedzibie Ambasady RP w Brukseli, gdzie spotkali się z Arturem Orzechowskim, JE Ambasadorem RP w Królestwie Belgii oraz Ireneuszem Bochenkiem, konsulem RP w Brukseli. Wizyta była okazją do poszerzenia wiedzy zdobywanej w trakcie dziewięciomiesięcznego cyklu spotkań. W ramach pobytu absolwenci Akademii Dyplomacji zwiedzili również Brukselę i Brugię.

Napisali o tym:

„Silesion” – „Z wizytą u Ambasadora RP” (24 lipca 2017 roku).