Absolwentka Szkoły Filmowej Weronika Tofilska z nagrodą Emmy!

26.07.2024 - 13:01 aktualizacja 18.09.2024 - 12:17
Redakcja: OO

15 września w Los Angeles odbyła się gala rozdania nagród Emmy. Podczas wydarzenia Weronika Tofilska, polska reżyserka i absolwentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, została uhonorowana czterema nagrodami Emmy za serial „Reniferek” w kategoriach:

• serial limitowany, antologia albo film telewizyjny,
  • aktor w serialu limitowanym, antologii albo filmie telewizyjnym (Richard Gadd),
  • aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym, antologii albo filmie telewizyjnym (Jessica Gunning),
  • scenariusz serialu limitowanego, antologii albo filmu telewizyjnego (Richard Gadd).

„Reniferek” jest oparty na prawdziwej historii Richarda Gadda, który zmaga się z nękaniem i prześladowaniem przez osobę, która stała się jego obsesją. Produkcja została doceniona za swoje emocjonalne podejście do trudnych tematów, a także za autentyczność i wciągającą narrację​.

Weronika Tofilska jest absolwentką Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Wyreżyserowała cztery z siedmiu odcinków miniserialu. Można go zobaczyć na platformie Netflix.

Kadr z serialu „Reniferek”